Cood-E 4K TV - odtwarzacz multimedialny 4K z systemem Android 7
COOD-E 4K TV - Android 4K Media Center
Oto nasz przepis na uniwersalne urządzenie multimedialne dla każdego: szybki procesor i pamięć, stabilna wersja systemu Android z dostępem do setek tysięcy darmowych aplikacji i gier, optymalna integracja oprogramowania Kodi ze sprzętem, zestaw niezbędnych certyfikatów. Sprzęt sprawdzi się jako odtwarzacz plików multimedialnych, także w połączeniu z zaawansowanymi systemami kina domowego. Zastąpi konsolę do gier. Zapewni dostęp do lokalnych i globalnych platform IPTV/VOD i serwisów muzycznych. Pozwoli na pracę z dokumentami, serwisami społecznościowymi, obsłuży dane z prywatnej chmury i lokalnych nośników danych. Dzięki możliwości instalacji aplikacji publikowanych w globalnych marketach, funkcjonalność i możliwości urządzenia są praktycznie nieograniczone.


COOD-E TV COOD-E TV
SPRZĘT
Płaska, czarna obudowa urządzenia kryje wydajny, ośmiordzeniowy procesor Amlogic s912 2Ghz wspomagany zaawansowanym układem graficznym Mali-T820 odpowiedzialnym za płynną obsługę animacji, gier, efektów 3D i interfejsu użytkownika. Rozwiązania sprzętowe i pojemna pamięć w połączeniu z systemem Android 7.x Nougat zapewniają najwyższy komfort obsługi i wysoką zgodność urządzenia w najnowszymi aplikacjami.

COOD-E 4K obsługuje materiały wideo używające kodeka H265/HEVC, który wykorzystuje średnio 2x większą kompresję danych w stosunku do powszechnie stosowanego kodeka H264/AVC. HEVC, który przygotowany został m.in dla sprawnego kodowania i przesyłania materiałów 4K, znajduje coraz szersze zastosowanie także dla materiałów FullHD. Stosowanie go pozwala na płynne strumieniowane wideo wysokiej rozdzielczości z internetu nawet przy niskiej przepustowości łącza. Kodek HEVC jest również wykorzystywany w plikach wideo HDR.

KOMUNIKACJA
COOD-E 4K TV posiada wbudowaną kartę Wifi pracującą w dwóch standardach: 802.11bgn (2.4Ghz) oraz w najnowszym 802.11ac (5Ghz). Obsługuje Bluetooth (wersja 4.0), ma też szybkie złącze LAN 1Gbit. Zależnie od użytej aplikacji, komunikuje się z siecią wykorzystując protokoły Samba, NFS, UPnP i inne, zapewnia pełną integrację z sieciowym sprzętem domowym. Oprogramowanie systemowe jest dostępne w ponad 80 językach, także w języku polskim.

OBUDOWA
COOD-E 4K TV - kompatkowe wymiary Niezwykle mała obudowa urządzenia to unikalna konstrukcja wykonana z metalu i plastiku i nie wymagająca dodatkowego chłodzenia wentylatorem. Gabaryty urządzenia (92x92x18mm) pozwalają na wygodne przenoszenie i szybką instalację w nowym miejscu. Urządzenie mieści się w niedużej kieszeni, można je łatwo zabrać ze sobą do znajomych, na wakacje, na imprezę...

APLIKACJE
Użytkownik ma do dyspozycji dwa markety aplikacji - standardowy Play Store oraz dedykowany Cood-E App Store, z dostępem do setek tysięcy programów i aplikacji Android. Certyfikat DRM Widevine L1, wymagany przez niektóre platformy IPTV/VOD pozwala na dostęp do treści w rozdzielczościach HD i FullHD (o ile dostawca je udostępnia). Aplikacja YouTube działa z pełną rozdzielczością 4K.

COOD-E 4K - market aplikacji Cood-E  COOD-E 4K - market Play Store  COOD-E 4K - YouTube 4K  COOD-E 4K - Netflix  COOD-E 4K - Terrarium TV 

SYSTEM KODI
System KODI System KODI Siła systemu KODI tkwi w otwartej architekturze oprogramowania, która pozwala na tworzenie dodatków i wtyczek, rozbudowujących możliwości urządzenia. Użytkownicy i entuzjaści systemu przygotowali dużą ilość rozszerzeń, obejmujących modyfikacje interfejsu (skórki), dostęp do setek internetowych serwisów filmowych (w tym VOD i IPTV), zdjęciowych i muzycznych. Wtyczki obsługują także prognozę pogody, pobieranie opisów do filmów i seriali z internetu, pobieranie napisów do filmów i dziesiątki innych elementów. Dzięki aktywności użytkowników i społeczności, dostępny jest także bogaty zestaw polskich serwisów audio i wideo, dostęp do lokalnej telewizji internetowej oraz znanych polskich i zagranicznych serwisów VOD.

System KODI W odtwarzaczu Cood-E 4K dostępna jest najnowsza wersja systemu KODI (17.4 w dniu premiery urządzenia), którą można aktualizować przez market aplikacji. System KODI posiada pełne sprzętowe wsparcie dla procesora użytego w odtwarzaczu, przez co bez problemu obsługuje wszelkie formaty wideo oraz ścieżki dźwiękowe bez konieczności użycia zewnętrznych aplikacji wideo czy tzw. wrapperów. Użytkownik może w pełni korzystać z wszelkich udogodnień systemu, np. z dostępnej opcji pobierania napisów do filmów.
Dzięki perfekcyjnemu zgraniu sprzętu i oprogramowania KODI płynnie odtwarza materiały 4K 60Hz w systemie HDR (HDR10, BT2020), radzi sobie z wielokanałowymi ścieżkami dźwiękowymi 7.1 dekodując je do stereo w systemach bez amplitunera kina domowego, lub odtwarzając w oryginale gdy amplituner jest obecny.

Jedną ze standardowych funkcjonalności systemu KODI jest organizowanie dostępu do plików multimedialnych. Użytkownik może dostosowywać wygląd i układ interfejsu stosownie do własnych potrzeb. Standardowe "skórki" można rozbudowywać samemu lub pobierać nowe z internetu. Każdy z domowych użytkowników może mieć zdefiniowany swój ulubiony wygląd (profil) menu i ustawień.

Aplikacje mobilne
URZĄDZENIA MOBILNE
Tablet lub smartfon z ogólnodostępna aplikacją Kore może być wykorzystywany jako zaawansowany kontroler wbudowanego systemu KODI. Na małym ekranie można przeszukiwać zbiory, wyświetlać okładki płyt, opisy filmów i zarządzać odtwarzaniem.
GALERIA
COOD-E 4K TV COOD-E 4K - złącza COOD-E 4K TV COOD-E 4K - pilot RC
COOD-E 4K - menu główne  COOD-E 4K - menu główne  COOD-E 4K - menu główne  COOD-E 4K - market aplikacji Cood-E  COOD-E 4K - market Play Store 

WIDEO
[brak klipów]

SPECYFIKACJA
Konstrukcja Procesor: Amlogic S912 OCTA-CORE 2.0Ghz (Cortex-A53)
Układ graficzny: ARM Mali-T820MP3 GPU (max 750MHz)
Pamięć: RAM 2GB DDR4, Flash 16GB eMMC
Obudowa Czarna z niebieską podstawą, metal+plastik, chłodzona pasywnie (brak wentylatora).
Preferowana pozycja pracy w poziomie.
Złącza i interfejsy Wyjście HDMI 2.0 (max 4k/3840*2160p, 60Hz, HDR-10 (BT2020), 10bit color, CEC)
Złącze LAN GbE 1000Mbit
Wewnętrzna karta WiFi 802.11bgn 2.4Ghz, 802.11ac 5Ghz
Bluetooth 4.0
1x złącze HOST USB 2.0 (obsługa hub-ów USB, pamięci, myszka/klawiatura itd.)
Czytnik kart TF/microSD
Gniazdo zasilania 5V
System operacyjny Android 7.1.2 (w dniu premiery odtwarzacza)
Certyfikaty DRM: Widewine Level L1 (by Google), CENC ClearKey CDM (v1.0)
Obsługiwane kodeki wideo VP9, H265, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, MPEG-4 AVC (H.264), WMV9 (VC-1), WMV3(VC-1), RV 8/9/10
(dane na podstawie specyfikacji procesora, obsłga kodeków i rozdzielczości zależy od użytej aplikacji do odtwarzania wideo)
Praca w sieci Złącze LAN (RJ45): standard 1000Mbit
Wbudowana karta WiFi 802.11bgn 2.4Ghz oraz 802.11ac 5Ghz z wewnętrzną anteną
Łączność Bluetooth v4.0 (obsługa klawiatur, myszek, głośników/słuchawek, itp.)
System KODI Wersja: 17.4 lub nowsza (oficjalna wersja, aktualizowana z dostępnych marketów)
Obsługa wideo 4K/HDR/HEVC przez zintegrowany odtwarzacz KODI (bezpośrednia obsługa SDK procesora)
Obsługa wielokanałowych ścieżek audio DTS i AC3 (5.1) oraz DTS-HD/DTS:X/TrueHD/Atmos (7.1, 5.1.2 itd) w trybie passthrough i stereo
Obsługa wtyczek, rozszerzeń i skórek dedykowanych dla systemu KODI
Obsługa zasobów sieciowych przez protokoły SAMBA (SMB), NFS, UPnP/DLNA i inne (zależnie od wersji systemu KODI)
Menu dostępne w ponad 80 językach, w tym w języku polskim.
Obsługa archiwów RAR i ZIP
Inne Odtwarzanie klipów Youtube w rozdzielczości 4K (wymagane łącze internetowe min. 10Mbps)
Dostępne pełna wersja marketów aplikacji Play Store oraz Cood-E App Store
Obsługa hub-ów USB oraz klawiatur i myszek BT
Zasilanie Zewnętrzny zasilacz: AC 240V, DC 5V 2A
Pobór mocy: 1W czuwanie, max.10W praca
Zasilanie pilota: 2xAAA
Wymiary i waga 92 x 92 x 18 mm (S x G x W)
600g (sam odtwarzacz)
W zestawie COOD-E 4K TV, pilot zdalnego sterowania (IR), baterie do pilota 2xAAA, zasilacz sieciowy 5V, skrócona wielojęzyczna instrukcja instalacji
Dane logistyczne COODE-TV:
  PartNo (SKU): CETV4K, EAN: 8719173001104
  Opak. zbiorcze: 30szt.
  Opak. jedn.: ok. 1kg

WSPARCIE
Firmware
  Aktualizacje oprogramowania udostępniane są przez internet.   
Aktualizację wywołuje się z menu Narządzi przez aplikację System Update.
UWAGA! aby poprawnie zainicjować preinstalowane aplikacje, zalecane jest aby po aktualizacji otworzyć aplikację Ustawienia (Settings).

Dodatki

Instrukcje
  COOD-E 4K TV - Quick Start Guide (wielojęzyczne, PL)

Inne materiały
  COOD-E 4K TV - karta produktu (EN)

Przydatne linki (system KODI)
  KODI Wiki/Manual - instrukcja do systemu KODI (EN)
  KODI.TV - główna strona systemu KODI (EN)
  COOD-E - forum użytkowników (EN)
  COOD-E - główna strona produktów (EN)

Serwis
Zgłoszenia serwisowe dla urządzeń kupionych w Polsce należy rejestrować poprzez formularz RMA znajdujący się na stronach
IBDL Poland (menu RMA).


COOD-E 4K TV